Meglővő, beállt gyümölcsösben is meglehet próbálni Mikorrhizát juttatni a gyökérhez, hogy kialakuljon a kölcsönösen előnyös szimbiózis. Ehhez az alábbiakat kell tudnunk:
1️⃣ a Mikorrhiza gomba a fiatal hajszálgyökerekbe tud benőni, és egymást kölcsönösen segíteni
2️⃣ ezek a friss gyökerek a gyökérzet szélén helyeznekdnek el, mint ahogy a friss levelek se a lombkorona belsejében nőnek, hanem annak a külső ívén
3️⃣ a föld alatti gyökér hasonló méretű, mint a föld feletti lombkorona, így ha le szeretnénk juttani a Mikorrhizát a fiatal gyökerekhez, akkor azt a lobozat külső ívén lefurva tehetjük
Minél több lyukat fúrunk a lombozat szélén a gyökerek felé, és adagoljuk abba a Mikorrhizát, annál nagyobb az esély, hogy találkozik a Mikorrhiza gomba és a növényünk gyökere. A Mikorrhiza gomba spórából a hífa fonál érzékeli a gyökeret, és abba az irányba fog nőni, de csak pár centimétert képes afelé “haladni”, mert ennyi tápanyaga és energiája van a spórában.
Ha beadagoltuk a Mikorrhizát a lyukakba, akkor érdemes azokat jól belocsolni és visszatömöríteni földdel, hogy az ne száradjon ki.
Használhatjuk erre a MikoMax Garden/Gél mikrogranulált terméket (360 grammos és 10 kg-os), vagy az új Ino-Myc folyékony mikorrhizát, mely 0,5L-es kiszerelésben is elérhető!
Ha sikerül a kapcsolat a Mikorrhiza gomba és a kultúrnövény között, akkor egy életen át fogják egymást támogatni. A Mikorrhiza messziről is képes szállítani a növénynek a tápanyagokat, vizet és információt a többi növénytől, míg a növény cserében kész tápanyagokat pl. cukrokat és aminósavakat ad át a gombának. így megy ez már közel 500 millió éve …