Lombtrágya
Speciális lombtrágya speciális igényekre
A Danuba Garden kínálatában vannak olyan lombtrágyák, melyek bizonyos specifikus problémák megoldására javasoltak. Speciális alapanyagoknak és gyártás technológiának köszönhetően bio termesztésben is felhasználhatók.
University of York 2016-os kísérlete 5 különböző fűfélében: Hogyan hat a szilícium adagolás a rágó rovarok kártétele ellen? A Si tartalom emelése fokozta a növények ellenállóképességét a rágó rovarok ellen. A diagramon az látható, hogy a szilíciummal kezelt növényeket kevésbé rágták meg a rovarok.
Kapcsolód termék: Ino Si
Lombtrágya termékeink:
Hogy használjam?
Így használd a lombtrágya készítményeinket:
Az Ino Organik Cink elsősorban a cink hiányt segít megelőzni vagy gyógyítani. Mivel a cink nagyon fontos a klorofill előállításhoz, így a levél sárgulás az erek között utalhat cink hiányra, különösen közel a szárhoz. A cink hiányra érzékeny növények: kukorica, baba, szőlő, citrusfélék, burgonya, alma és körte
Az Ino Organik Réz elsősorban a réz hiányt segít megelőzni vagy gyógyítani. Mivel a réz nagyon sok fehérje, vitamin és enzim alkotó eleme, valamint erősíti a sejtfalat, így fontos mikroelem a növények számára. Hiányát a fiatal levelek hegyén, annak sárgulásán, csavarodásán vehetjük észre. A cink hiányra érzékenyek a gyümölcsfák.
Az Ino Organik Kalcium elsősorban a kalcium hiányt segít megelőzni vagy gyógyítani. A kalcium hiány sok zöldség esetében a termés csúcsrothadása formájában jelentkezik, ahol fekete foltok is jelentkezhetnek. Kalcium hiányra érzékeny zöldségnövények pl. a paradicsom, paprika, cukkíni, padlizsán és tökfélék.
A DanuBór Bio+ elsősorban a bór hiányt segít megelőzni vagy gyógyítani. Mivel a bór nagyon fontos a tökéletes virágzáshoz, így azt a virágzást megelőzően kell kijuttatni. Bór hiányra érzékeny növények a szőlő, gyümölcsfák és a zöldségfélék.
Legpontosabban a cink, réz, kalcium vagy bórhiányt a talaj és levélvizsgálati eredmények lapaján tudjuk megmondani. A Danuba Garden ebben is tud segíteni Önnek.
Amennyiben nem tudja hogy milyen tápelem hiánytól szenved a növénye, úgy használjon DanuVital Bio+ terméket, melyben minden fontos tápelem megtalálható!
A Danuba lombtrágyákra jellemző, hogy:
💚Két legnépszerűbb lombtrágyánkról bővebben💚
DanuVital Bio+ – lombtrágya mely a növény igénei szerint lett megalkotva!
- A francia gyártó a termék összetételében egy egészséges növény nedveinek a tápanyag arányait vette figyelembe. Ennek a többszörösét tette bele, de oylan arányban, ahogy a növényeinknek ideális. A többszörös tápanyag koncentráció elindít egy vízfelvételt a gyökér felől, hogy a növényben lévő magas tápelem koncentrációt kiegyenlítse. A gyökérből induló szívó hatás azonban nem csak vizet, hanem újabb tápanyagokat is vesznek fel a talajból.
- A DanuVital Bio egyedisége, hogy organikus/ bio termesztésben is alkalmazható, és magas a nitrogén tartalma. Nagyon nehéz olyan bio lombtrágyát alkotni, amiben van elegendő nitrogén!
- Használata javasolt havonta a vegetációs során. Lehetőség szerint szerves anyagokkal együtt jutassuk ki a levél felületére, mert akkor gyorsabban bejut abba és jobban hasznosul. Erre kiváló kombinációs partner az Asco Alga, Kelpak és Blackjak.
Ino Si – lombtrágya, mely növeli a növény védekező képességét!
- Az Ino Si-ben lévő extra magas szilícium tartalom részben beépül a levél felületére, részben felszvódik a növénybe. Bárhová is jut, ott erősíti a sejtfalat, a növény ellenállóbb lesz. A levél felületén maradó szilícium megnöveli a levélszőröket, és éles szilícium kristályokat fejleszt annak felületén. Így a levélen “közlekedő” rovarok, hernyók, és gombák jelentős fizikai akadállyal néznek szembe. Ez akadályozza a mozgásukat, és behatolásukat a növénybe.
- A szilícium kristályok, mint apró üveg szilánkok képesek visszaverni a napfény egy részét, így csökkentve az égető nyári napsurgárzást, és a káros UV sugarak hatását.
- Láthatjuk hogy egy komplex hatású terméket vethetünk be a növényeink érdekében.
- Javasolt a használatuk májustól augusztusig, akár több alkalommal is.
A University of York 2016-ban egy kísérletben megvizsgálta, hogy milyen hatással van a növényekre, ha károsodik a levelük. A kontroll mellett az első esetben ollóval vágták a leveleket, aztán rágó szájszervű rovarokkal (sáska) rágatták, majd növényevő rágcsálóval (pocok).
Azt tapasztalták, hogy egyszeri levél károsítás még nem indukált semmilyen változást növény szilícium tartalmával kapcsolatban. Azonban, ha rendszeres volt a károsítás, akkor a növény elkezdett több és több szilíciumot felvenni, hogy erősítse a levelét! Ami különleges, hogy a növény érzékelte, ha ollóval vágták, vagyis nem élőlény támadta meg, mert ekkor nem reagált olyan mértékben.
Azt is megfigyelték, hogy a növény külső támadások esetén nem csak megnöveli a leveleiben a szilícium tartalmat, de azok segítségével kis tüskéket is fejleszt. Ez újabb fizikai akadály a rovarok és gombák számára.